A vinyl az egyik legtartósabb padlóburkoló anyag, amelyet otthonunkban használhatunk. Ideális burkolat a konyhákhoz és a fürdőszobákhoz, mivel a vinyl lemez burkolatok csaknem 100% -ban vízállóak. Sokan ódzkodnak a vinyl padlótól, mert úgy gondolják, hogy túl nehéz lerakni. Bár ebben van némi igazság, egy akadály sem legyőzhetetlen, ha ismerjük a megoldásokat.
Laza rétegű vinyl padló lerakása
A laza fektetés olyan módszer, amelynél többnyire elkerülhető a ragasztók használata a padló aljzathoz való illesztéshez és a padló szabadon mozoghat. A lemezek súlya és az aljzathoz való súrlódás segít megtartani a stabilitást. Ez a módszer 100 négyzetméteres vagy annál kisebb területeken működik a legjobban. A fürdőszobák és a kis konyhák például ideális helyek a laza fektetésű vinyl használatához.
Tippek a vinyl padló lerakásához
Vásároljunk körülbelül 5–10 százalékkal többet a ideális mennyiségnél, mivel számolnunk kell a várható selejttel. Távolítsuk el a lehető legtöbb akadályt: fűtőnyílásokat, hordozható polcokat, sőt a WC-t és a szekrényt is. Ezeknek a tárgyaknak a eltávolítása bár többletmunka, jelentősen megkönnyíti a lerakást.
Amire szükség lesz
Felszerelés / Eszközök:
- Vakolókanál
- Gittelő kés
- Rezgő Multifunkciós szerszámgép
- Kézi csavarhúzó
- Fúró
- Svájci bicska
- Mérőszalag
Anyagok:
- Vinyl padló
- Előkevert padló ragasztó és szintetikus keverék
- Kétoldalas ragasztószalag
Instrukciók
Készüljünk megfelelően elő! Vigyük a padlólemezeket a munkaterületre vagy annak közelében már munkálatok megkezdése előtt legalább egy nappal. Tartsuk a hőmérsékletet 20-25 fokon, hogy a vinyl könnyebben hajlítható és lapítható legyen.
Távolítsa el az akadályokat
Távolítsunk el minden padlólapot és díszlécet. Ha van küszöb, szedjük le őket kézi csavarhúzóval vagy vezeték nélküli fúróval. Fürdőszobák esetén távolítsuk el a WC-t és a fürdőszoba szekrényt is.
Készítsük elő az aljzatot
Az aljzatnak tökéletesen vízszintesnek kell lennie, és nem lehetnek rajta hézagok vagy lyukat. A kisebb rések esetén bevethetjük a kombinált előkevert padló ragasztót és a szintetikus keveréket, legfeljebb 2.5 cm vastagságig. A mélyebb repedéseknél viszont mindenképpen használjuk aljzatkiegyenlítőt.
Padlólapok vágása
Kapcsoljunk ki a padlófűtést ha van. Vágjuk le a vinylt úgy, hogy az akkora legyen mint a szoba, plusz hagyjunk rá kb. 10 centimétert minden oldalról. Helyezzük le a darabot a helyiségbe, az extra 10 cm-t pedig hajlítsuk fel a falakra. Hagyjuk így kb 2 órán át pihenni a szobában, hogy hozzáigazodjon a szoba méretéhez.
Tipp:
A helyiség melegen tartása elősegíti a padló rugalmasságát.
Vágjuk be a sarkokat
A padló a sarkokban mindig felgyűrődik, ami megnehezíti az oldalak levágását. A feszültség enyhítése érdekében érdemes merőleges vágásokat ejteni. A vágást mindig lentről felfelé kezdjük.
Méretre vágás
Vágjuk le a padlót ott, ahol a fal és az aljzat összeér. Vágjunk a lehető legprecízebben a sarkokhoz, hogy a saroklecek elrejtsék a vágásokat. Legyünk különösen óvatosak a WC pereménél.
Ragasztószalagozás
Távolítsuk el a már méretre vágott padlót, és tegyük félre. Ügyeljünk arra, hogy lapos maradjon. Helyezzünk kétoldalas ragasztószalag csíkokat néhány kulcsfontosságú területére: az ajtó mellé, a kád vagy a zuhany elé és a szekrény elé.
Fektessük le a padlót
Helyezzük vissza a padlólapot a helyére. Győződjünk meg arról, hogy a padló nem hajlik vagy gyűrődik a ragasztócsíkok között. Ezután már nincs is más dolgunk, mint visszahelyezni a WC-t, szekrényeket, felrakni a díszleceket és küszöböt. Ugye nem is volt nagy ördöngösség?
📢Sell your home with us!We show you how!